Lahendused / Arvutivõrgud

Cat5e taseme arvutivõrk

Valides selle taseme arvutivõrgukaabelduse, töötavad 10BASE-T/100BASE-TX Etherneti võrguseadmed (s.o võrguühendusadapter töökohaarvutis; võrgujaotusseadmed (switchid) korruse- ja hoonejaotlates) ettenähtud andmeedastuskiirusega 10 või 100 megabaiti sekundis (ca 10 või 100 miljonit andmeühikut sekundis).

Selle arvutivõrgu ehitamiseks on piisav kasutada kategooria 5 (125MHz) võrgukomponente. Soovitatav on kasutada kogu andmeedastusahelas sama tootja komponente, kuna tootja on komponentide häireteta koostöö läbi testinud. Samas on sellise tasemega arvutivõrgu tehnoloogia aegunud, mistõttu puudub tulevikukindlus. Suure tõenäosusega peate arvestama arvutivõrgukaabelduse ümbervahetamisega lähiaastatel, sest 1000BASE-T Etherneti võrguseadmete kasulik andmeedastus on sellel kaabeldusel poole väiksem kui kategooria 6 (250MHz) komponentide kaabeldusel.

Kasulik on teada, et 10GBASE-T Etherneti seadmed ei tööta sellel kaabeldusel etteantud kiirusel. Cat5e taseme lahendus on sobilik ajutiseks arvutivõrgukaabelduseks või juhuks, kui arvutivõrku vajatakse vaid internetiühenduse toomiseks iga üksiku töökohaarvuti juurde.

Pakume klientidele arvutivõrkude projekteerimise, väljaehitamise ja sertifitseerimis teenuseid. Arvutivõrkude sertifitseerimist teostame FLUKE seadmetega.

Lansec on R&M , EUROLAN ja DNS sertifitseeritud paigaldaja
Põhiliselt kasutame oma lahendustes R&M, EUROLAN, DNS, COMMSCOPE kaableid ning komponente ja
RUCKUS WIRELESS, HP, ZYXEL, CISCO aktiivseadmeid.